La Liga: Sociedad remisuje z Espanyolem

Real Sociedad (Twitter)

W meczu 9. kolejki La Liga, Real Sociedad zremisował z Espanyolem 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Asier Illarramendi, a dla gości trafił Léo Baptistão.

Pierwsze minuty to inicjatywa Espanyolu, który szybko wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu José Jurado, piłkę do siatki wpakował Léo Baptistão. Po tej bramce Real za wszelką cenę chciał strzelić gola wyrównującego, jednak w pierwszej połowie nie potrafił przebrnąć defensywy rywali. Najlepszą okazję do wyrównania miał Mikel Oyarzabal, jednak z jego strzałem uporał się  Pau López.

Początek drugiej połowy to już pełna dominacja Realu Sociedad. Gospodarze zamknęli gości na swojej połowie. Tylko najgorsze było to, że nic im to nie dawało. W końcu jednak szczęście dopisało piłkarzom Realu. Kapitalnie do Asiera Illarramendiego  podał Adnan Januzaj, a reprezentantowi Hiszpanii, nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę w siatce.

Ostatecznie Real Sociedad zremisował z Espanyolem 1:1. Był to trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa dla zespołu z Barcelony, który zajmuje 13 miejsce w tabeli. Sociedad jest dziewiąty.