La Liga: Sensacyjna porażka Barcelony

La Liga

Twitter @RayoVallecano

Wielką niespodziankę sprawili w ten niedzielny wieczór zawodnicy Rayo Vallecano, pokonując Barcelonę na Camp Nou 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył Alvaro Garcia.

Zaskoczenie. To słowo najlepiej opisuje początek pierwszej połowy, jak i jej końcowy rezultat. Już w 7. minucie na przyjezdni wyszli na prowadzenie za sprawą Alvaro Garcii, który uciekł Sergino Destowi, otrzymał prostopadłe podanie i płaskim strzałem pokonał Marca-Andre ter Stegena. Barcelona starała się grać swoją piłkę, oczywiście dominowała w jej posiadaniu, lecz przed przerwą nie zdołała odmienić wyniku. Piłkarze Xaviego sprawiali wrażenie zmęczonych, zdekoncentrowanych i pozbawionych wigoru. Najlepszą sytuację miał Gavi, gdy po rzucie rożnym piłka spadła pod jego nogi i oddał strzał, lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Co prawda zgarnął ją Ferran Torres i wpakował do siatki, ale w momencie przejęcia futbolówki Hiszpan znajdował się na spalonym, przez co bramka nie została uznana.

Po zmianie stron obraz spotkania nie uległ zmianie. Piłkarze Rayo konsekwentnie realizowali taktykę opracowaną przez trenera, natomiast Barcelona ewidentnie popadła w kryzys. Bardzo słabe zawody rozegrali Ferran Torres, Pierre-Emeric Aubameyang oraz Frenkie de Jong, który zezłoszczony po zmianie od razu udał się do szatni i dopiero po kilku minutach powrócił na ławkę rezerwowych. “Blaugrana” nie potrafiła zaprezentować niczego nieszablonowego i w ostatnich dwudziestu minutach przeszła na proste środki w postaci dużej liczby dośrodkowań na wprowadzonego za Aubameyanga Luuka de Jonga. Holender nie wniósł większej wartości dodatniej, w przeciwieństwie do swojego rodaka – Memphisa Depaya. 28-latek zmienił Ferrana i zaprezentował się z przyzwoitej strony, znajdując sobie miejsce między liniami, kreując akcje, a także będąc blisko ich finalizacji.

Pomimo intensywnego naporu Busquetsa i spółki w końcówce, jeden celny strzał wystarczył Rayo, aby pokonać Barcelonę na Camp Nou. Dzięki temu zwycięstwu, ekipa Andoniego Iraoli awansowała na jedenastą lokatę w tabeli. “Duma Katalonii” zaś utrzymała pozycję wicelidera, lecz ma tyle samo (63) punktów, co trzecia Sevilla i czwarte Atletico.