La Liga: Sensacja na Santiago Bernabeu

Real Madryt, radość po strzelonej bramce / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w 24. serii gier La Liga, Real Madryt poniósł sensacyjną porażkę na Santiago Bernabeu z katalońską Gironą FC (1:2).

Stawką dzisiejszego spotkania dla “Królewskich” było wskoczenie za plecy FC Barcelony, która po dwóch remisach w sobotę dopisała w końcu trzy “oczka”. W składzie gospodarzy zabrakło pauzującego za żółte kartki Luki Modricia. Z kolei z powodu urazów wypadli Isco oraz Marcos Llorente. Niedawno Real Madryt mierzył się dwukrotnie z Gironą w Pucharze Króla odnosząc dwa razy pewne zwycięstw (4:2 oraz 3:1).

Pierwsza połowa prawie w całości minęła pod dyktando ekipy Santiago Solariego. W 17. minucie Lucas Vazquez wyszedł oko w oko z golkiperem, ale Bono wyczekał zawodnika i pewnie sparował piłkę. Ale już w 25. minucie Girona skapitulowała. Toni Kross z prawej strony dośrodkował do Casemiro, a ten pomimo gąszczu w polu karnym uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki. Jeszcze przed przerwą Marcelo strzelił bramkę, ale Brazylijczyk w momencie otrzymania piłki był na pozycji spalonej.

W drugiej części spotkania Girona odważniej zaatakowała rywala. W 65. minucie rzut karny wykorzystał Cristhian Stuani i goście byli bliscy sprawienia nie lada niespodzianki. Chwilę wcześniej fatalnie zachował się Sergio Ramos, który obronił strzał lecący w światło bramki  i arbiter nie miał żadnych wątpliwości, by odgwizdać “jedenastkę”. W 71. minucie niewiele brakowało, aby to goście objęli prowadzenie, lecz futbolówka odbiła się od słupka. Po całkiem niezłej pierwszej połowie, gospodarze całkowicie odpuścili i nie potrafili wrócić na odpowiednie tory. Katalońscy zawodnicy poszli za ciosem i kwadrans przed ostatnim gwizdkiem wyszła na prowadzenie.