La Liga Santander: Niespodziewana porażka Atletico Madryt

skysports.com

W meczu 11.kolejki La Liga Santander obejrzeliśmy spotkanie Realu Sociedad z Atletico Madryt. Zawodnicy Realu Sociedad wygrali 2:0.

Ekipa Eusebio Sacristana przystępowała do tego spotkania z dużymi nadziejami na zwycięstwo po dwóch wygranych ligowych z rzędu, pokonując Leganes (2:0) oraz Alaves (3:0). Banda Simeone natomiast w ostatnich dwóch ligowych spotkaniach zdobyła 3 punkty. Los Rojiblancos wygrali z Malagą (4:2) i przegrali na wyjeździe z Sevillą (0:1).

Spotkanie obiecująco rozpoczęli piłkarze La Real. David Zurutuza uderzył z krawędzi pola karnego, jednak piłka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką. Klika minut później William Jose próbował pokonać Oblaka jednak jego strzał głową poleciał wysoko ponad poprzeczkę. W odpowiedzi świetna sytuacja Atletico zakończona strzałem Saula Nigueza, i tylko fantastyczna interwencja Geronimo Rulliego uratowała piłkarzy z San Sebastian przed utratą gola. Wymiana ciosów przez oba zespoły. Szansa Carlosa Veli, który otrzymał podanie na skraj pola karnego. Meksykanin nie wahał się ani chwili i uderzył w lewy górny róg bramki. Na posterunku stał jednak Oblak który odbił tą piłkę na rzut rożny. Przed przerwą szansa Mikela Oyarzabala na gola w tym spotkaniu. Hiszpan odebrał dośrodkowanie w polu karnym i główkował w kierunku bramki. W ostatniej chwili przed utratą gola ratuje Los Colchoneros jeden z obrońców który wybija piłkę z linii bramkowej!

Piłkarze Realu Sociedad znakomicie zaczęli drugą odsłonę tego niezwykle emocjonującego widowiska. Dużą zasługę ma w tym Gabi który faulował we własnym polu karnym zawodnika gospodarzy. Alfonso Alvarez nie myślał zbyt długo i podyktował jedenastkę dla Txuri-Urdin. Do futbolówki podszedł Carlos Vela i bez problemu trafia w prawy dolny róg bramki! Zawodnicy Eusebio nie mieli zamiaru cofać się do defensywy a wręcz przeciwnie ruszyli jeszcze bardziej do przodu. Vela przed kolejną szansą na zdobycie gola. Były piłkarz Arsenalu Londyn otrzymał doskonałe podanie w polu karnym, jego strzał okazał się jednak niecelny. W 74. minucie kolejny błąd defensywy Atletico! Angel Correa wślizgiem próbował odebrać piłkę. Trafił jednak w przeciwnika, a jako iż było to już w polu karnym, sędzia nie mógł podjąć innej decyzji jak ponownie wskazać na wapno. Do piłki podszedł tym razem William Jose który również pewnie wykorzystał swoją jedenastkę. Przed końcem Antoine Griezmann próbował jeszcze strzelić honorową bramkę. Francuz przejął piłkę na skraju pola karnego i uderzył. Na posterunku był jednak Rulli który udaremnił tą próbę dobrą interwencją.