La Liga: Real Madryt uniknął wpadki na Santiago Bernabeu, niebywałe pudło Brahima Diaza z Mallorcą (WIDEO)

realmadrid.com

Real Madryt długo męczył się z RCD Mallorca (1:0) na Santiago Bernabeu w 19. kolejce La Liga. Jedyną bramkę zdobył Niemiec Antonio Rudiger.

Carlo Ancelotti już przed meczem ujawnił, że w bramce pokaże się Andrij Łunin, ponieważ Kepa Arrizabalaga jest przeziębiony i zasiadł na ławce. Pod nieobecność zawieszonego Nacho, partnerem Antonio Rudigera w środku obrony został Aurelien Tchouameni. Dobrą wiadomością dla Carlo Ancelottiego były powroty po kontuzjach Daniego Carvajala oraz Viniciusa. Brazylijczyk od blisko dwóch miesięcy leczył uraz, gdy zerwał mięsień dwugłowy uda.

W 20. minucie Luka Modrić sprytnie zagrał do Viniciusa Juniora, który zmarnował doskonałą okazję na otwarcie wyniku w Madrycie. 23-letni napastnik zdecydował się na odważną próbę z dystansu w 37. minucie, lecz fantastycznie interweniował Predrag Rajković. W 42. minucie gospodarze mogli dać się zaskoczyć, gdy 26-letni Antonio Sanchez trafił w poprzeczkę. Tym samym gości schodzili do szatni bez straconej bramki.

W 54. minucie tym razem słupek uratował skórę Królewskim po niezwykle groźnym uderzeniu Samu Costy. Obraz gry zmienił się po zmianie stron i  minuty na minutę i to Mallorca zaczęła zyskiwać przewagę na boisku. W 69. minucie w niebywałych okolicznościach, pechowcem okazał się Brahim Diaz, który nie skierował piłki głową do pustej bramki.  W końcu Los Blancos przerwał niemoc w 78. minucie. Luka Modrić dośrodkował z rzutu rożnego, a do futbolówki dopadł Antonio Rudiger, który nie dał najmniejszych szans na reakcję golkiperowi. Teraz przed Królewskimi sobotnia potyczka z Arandiną w 1/16 Pucharu Króla, zaś w połowie następnego tygodnia zmierzą się z Atletico Madryt w półfinale Superpucharu Hiszpanii w Rijadzie.