La Liga: Levante ogrywa Eibar na początek 26 kolejki.

Levante Walencja odniosło trzecie zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie. Żaby kontynuują świetną passę gier na Ciutat de Valencia. Tym razem ich łupem padł beniaminek z Baskonii – Eibar. Gospodarze po dobrej drugiej połowie wygrali 2-1.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielkich emocji kibicom. Drużyny nie pozwalały sobie na zbyt wiele w ofensywie. Bramki przyniosła dopiero druga połowa. Strzelanie w Walencji zaczęli przyjezdni. W 55 minucie wynik spotkania otworzył Saul Berjon.

Gospodarze ruszyli szaleńczo na rywala, co wymierne skutki przyniosło między 65 a 67 minutą spotkania. Najpierw do siatki Basków trafił weteran Barral, a zwycięstwo zapewnił świetnie spisujący się ostatnimi czasy, nowy nabytek Kalu Uche…doskonale znany z czasów gry w Wiśle Kraków.

Eibar kontynuuje słabą serię występów, zaś Levante systematycznie pnie się w górę tabeli. Baskowie są obecnie 13 miejscu, zaś Levante na 16.

Levante – Eibar 2:1 (0:0)
0:1 Berjon 55′
1:1 Barral 65′