La Liga: Leganes przegrało z Realem Valladolid

El Espanol

W meczu 28. kolejki La Liga Leganes przegrało na własnym stadionie z Realem Valladolid 1:2.

Mecz lepiej rozpoczął zespół gospodarzy, ale to Real Valladolid jako pierwszy użądlił rywala. W 2. minucie składną akcję Realu strzałem z bliskiej odległości zakończył Enes Unal. Dla tureckiego napastnika to czwarte trafienie w tym sezonie. Stracony gol nie podłamał zawodników Leganes, wręcz przeciwnie zmotywował do dalszej pracy. Zespół prowadzony przez Javiera Aguirre dominował, dłużej utrzymywał się przy piłce, tworzył sytuacje podbramkowe, ale swojej przewagi nie potrafił udokumentować strzelonym golem. Po pierwszej połowie niezasłużenie prowadził Real.

Na początku drugiej połowy kibice oglądający mecz mogli poczuć deja vu. Leganes, podobnie jak w pierwszej połowie, dominowało, ale to Real zdobył drugą bramkę. W 54. minucie Ruben Alcaraz oddał strzał w lewy górny róg bramki i pokonał bramkarza. Dziesięć minut później groźny strzał z dystansu oddał Guardiola, ale uderzenie okazało się minimalnie niecelne. W 83. minucie Mohammed Salisu dopuścił się przewinienia we własnym polu karnym, po czym sędzia wskazał na „11” metr od bramki. Do piłki ustawionej na tzw. „wapnie” podszedł Oscar i bez problemów pokonał Masipa. Po całkiem niezłym meczu, prowadzonym w dość średnim tempie, Real Valladolid pokonał Leganes.

Dzięki temu zwycięstwu Real, którego właścicielem jest słynny brazylijski piłkarz Ronaldo, awansował na 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 32. punktów. W 29. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy Real Valladolid podejmie na własnym stadionie Celte Vigo, a Leganes pojedzie na słynne Camp Nou na mecz z FC Barceloną.