La Liga: Kolejny remis Atletico! Coraz większa strata do Ligi Mistrzów

The Inquisitr

Dziś na San Mames Athletic Bilbao mierzyło się o ligowe punkty z ekipą Diego Simeone. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a na listę strzelców wpisali się Diego Costa oraz Iker Muniain.

Dla gości ten mecz miał bardzo wysoką stawkę. Atletico marzy o powrocie na szczyt tabeli, aby zakwalifikować się przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Niestety problemy kadrowe jakich doświadczyli podczas letniego okienka sprawiły, że wyniki nieco opadły. Niektórzy nowi zawodnicy wciąż nie mogą się odnaleźć w drużynie, trener pomimo wzmocnień musi stawiać na swoich stałych żołnierzy. Na chwilę obecną miejsca dające grę w LM okupują Barcelona, Real Madryt, Sevilla i Real Sociedad. Ostatni zespół swój mecz z Osasuną rozegra dziś o 22.00. Z kolei Athletic ma za cel powrót do Ligi Europy. Tutaj także trzeba zaznaczyć, że konkurencja jest dość mocna. Getafe oraz Valencia na pewno nie złożą broni wcześnie, każda z tych drużyn będzie walczyć do końca. Nic więc dziwnego, że ten mecz zapowiadano jako hit kolejki.

Od pierwszych minut to właśnie gospodarze przejęli inicjatywę. Atletico było spokojne, wycofane, czekało na okazję stworzenia sobie kontry. Athletic zaś odważnie grywał z piłką, a wraz z upływem czasu ich ataki nabierały coraz większej mocy. W końcu ich poczynania przyniosły pozytywny rezultat. W 37. minucie gola po podaniu Yuri’ego Berchiche zdobył Iker Muniain. Defensywa Atletico zachowała się dość biernie czym tylko ułatwiła ofensywnemu pomocnikowi strzelenie bramki. Goście podrażnieni taki stanem rzeczy nie czekali długo z odwetem. Już zaledwie 2. minuty później na tablicy wyników było 1:1! Diego Costa wykorzystał prostopadłe podanie od Koke, z łatwością zwiódł bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Do przerwy 1:1.

Po zmianie stron Athletic dążył do zmiany wyniku na swoją korzyść. Goście jednak konsekwentnie blokowali wszelkie zapędy gospodarzy. Niestety na samych destrukcjach wygrana nie może się opierać. Brakowało ze strony Los Colchoneros konkretów. Słabo widoczni byli dziś między innymi Koke, Saul oraz Thomas, którzy powinni odpowiadać za kreowanie akcji ofensywnych. W ostatnim kwadransie szkoleniowcy dokonali kilku zmian taktycznych, które miały przesądzić o wyniku. Athletic zagrał bardzo ofensywnie, postawił wszystko na jedną kartę. Dobrą okazję na gola miał Thomas Lemar, posłał piłkę w pole karne ze stałego fragmentu gry, lecz defensywa gospodarzy zażegnała niebezpieczeństwo. Ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.