La Liga: Jokerzy dają zwycięstwo Barcelonie, kontuzja Dembele

FC Barcelona

W pierwszym sobotnim spotkaniu 4. kolejki hiszpańskiej La Ligi FC Barcelona na przedmieściach Madrytu pokonała beniaminka rozgrywek, CF Getafe 2:1 mimo, że do przerwy przegrywała. Bramki dla Dumy Katalonii strzelili zmiennicy.

Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze po przepięknym uderzeniu z ok. 17 metra Gaku Shibasakiego. Japończyk jednak nie będzie miło wspominał ten pojedynek, ponieważ musiał już w 54. minucie opuścić boisko z powodu lekkiego urazu. Barcelona w pierwszej połowie miała tylko dwie okazje do strzelenia gola. Najpierw w 31. minucie Umtiti uderzył za lekko, by pokonać golkipera gospodarzy. Drugą szansę miał Messi. Argentyńczyk w pierwszej minucie doliczonego czasu gry uderzył z ok. 25 metra z rzutu wolnego, ale piłkę zmierzającą w okienko wybił Guaita. Barcelona w części spotkania nie tylko straciła bramkę. W 29. minucie boisko musiał opuścić Demebele i prawdopodobnie Francuz nie będzie mógł grać przez miesiąc.

Przy stanie 1:1 Getafe mogło drugi raz pokonać niemieckiego bramkarza gości, lecz piłka po strzale Mauro Arambarriego trafiła w słupek. Z kolei sześćdziesiąt minut później goście nie wykorzystali kontrataku. Barcelona wyszła 3 na 2, ale Suarez stracił piłkę.

Na zakończenie warto wspomnieć, że dla wszystkich trzech strzelców bramek były to pierwsze gole w bieżących rozgrywkach.

16.09.2017, godz. 16:15 CF Getafe – FC Barcelona 1:2 (1:0)