La Liga: FC Barcelona wywalczyła zwycięstwo z Athletikiem, nastolatek bohaterem Katalończyków (WIDEO)

fcbarcelona.com

17-letni Marc Guiu rozstrzygnął niedzielne rywalizację pomiędzy FC Barceloną a Athletikiem Bilbao (1:0) w 10. kolejce La Liga.

Kontuzja stawu skokowego w lewej nodze, wyklucza Roberta Lewandowskiego z kolejnych meczów Dumy Katalonii. Prawdziwy szpital ma Xavi, który musi poradzić sobie z kryzysem. W niedzielę oprócz Polaka, niedostępni byli m.in Pedri, Raphinha, Frenkie de Jong, Jules Kounde i Sergi Roberto. Zarówno dla Katalończyków, jak i Basków, było to jubileuszowe 3000. spotkanie w historii rozgrywek La Liga. Kluby nieprzerwanie grają w najwyższej klasie rozgrywkowej od 1928 roku!

W piątej minucie Inaki Williams sprawdził czujności Marc-Andre ter Stegena, ale 29-letni Ghańczyk zbyt lekko uderzył, żeby zaskoczyć Niemca. W dziesiątej minucie Ferran Torres wyłożył piłkę Joao Felixowi, który jednak trafił w poprzeczkę. Cztery minuty później Unai Simon wykazał się fantastycznym refleksem przy uderzeniu Fermina Lopeza. W 26. minucie udział w spotkaniu zakończył Yuri Berchiche, który doznał urazu nogi bez kontaktu z rywalem i zastąpił go Inigo Lekue. Ostatni akcent w pierwszej połowie należał do gości, kiedy Nico Williams musiał uznać wyższość ter Stegena.

W 57. minucie Simon znów popisał się rewelacyjnymi interwencjami, gdy odbił strzał Felixa, a także dobitkę Fermina.  W 75. minucie Joao Cancelo próbował zaskoczyć Simona, który stanął na wysokości zadania. 17-letni Marc Guiu zaliczył wejście smoka, wykorzystując podanie od Felixa i tym samy prowadząc Barcelonę do zwycięstwa nad Athletikiem (1:0). Jak wyliczył profil MisterChip na platformie “X”, Guiu potrzebował na gola ledwie 34 sekundy, co jest rekordem w historii La Liga.  W środę Blaugrana podejmie Szachtar Donieck (godz. 18:45) w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów.