La Liga: FC Barcelona wygrywa na Camp Nou z Valencią, gigantyczne emocje i zmarnowany rzut karny

fcbarcelona.com

FC Barcelona ograła Valencię (1:0) na Camp Nou po golu Raphinhy. Nie brakowało kontrowersyjnych decyzji sędziego, a Blaugrana kończyła spotkanie w osłabieniu.

Katalończycy, którzy byli mocno osłabieni, zdołali pokonać w środku tygodnia Real Madryt (1:0) na Santiago Bernabeu. Przeciwko słabej w tym sezonie Valencii mogli tymczasowo uzyskać dziesięć punktów przewagi nad Realem Madryt na szczycie tabeli. Nadal nieobecny był Robert Lewandowski, który ma kłopot w lewym udzie.

– Barcelona to najtwardszy klub na świecie. Wygrywasz na Bernabeu i niektórych to nawet nie przekonuje. Jeśli zdarzy się to innej drużynie, będzie to święto narodowe. W Barcelonie musisz wygrywać i utrzymywać 70 proc. posiadania piłki – wyjaśniał Xavi.

W piętnastej minucie, Sergio Busquets fenomenalnie z głębi pola wypatrzył wychodzącego Raphinhę, który uprzedził golkipera Nietoperzy i otworzył wynik na Camp Nou strzałem głową. W 54. minucie Duma Katalonii otrzymała rzut karny za zagranie ręką jednego z rywali. Ferran Torres po krótkiej wymianie zdań z Ansu Fatim, ustawił piłkę na jedenastym metrze i fatalnie spudłował. Minutę później Fati trafił w słupek.

W 59. minucie Jules Kounde stracił piłkę, a Ronald Araujo ratował się faulem na Duro, a arbiter nie miał wątpliwości, by pokazać Urugwajczykowi czerwoną kartkę. W 86. minucie Franck Kessie spóźnił się z wybiciem piłki spod nóg Pereza i bezspornie należała się jedenastka dla Valencii. VAR nie dopatrzył się nieprawidłowości i znów kontrowersja będzie szeroko komentowana w Hiszpanii.