La Liga: Espanyol pewny w starciu z Deportivo La Coruną

Niedzielne południe w lidze hiszpańskiej rozpoczęliśmy dość ekscytująco. RCD Espanyol w Barcelonie pokonał 4-1 drużynę Przemka Tytonia. Nasz rodak kolejny raz zasiadł na ławce rezerwowej.

Strzelanie w Katalonii zaczęło się dosyć szybko, już po 5. minutach gospodarze wyszli na prowadzenie, dzięki trafieniu Leo Baptistao. W pole karne na bliższy słupek zacentrował Victor Sanchez, Leo Baptistao szczupakiem” zdołał skierować piłkę w długi róg, pokonując Pantilimona. W 22. minucie na Estadi Cornellà-El Prat kibice wraz z Pericos celebrowali drugą bramkę. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne centrował Pablo Piatti i przed samą bramką Deportivo La Coruny, Alejandro Arribas chcąc wybić piłkę, skierował ją do własnej bramki. Drużyna z La Coruny przez pełne 45. minut dłużej utrzymywała się przy piłce, a także oddała więcej uderzeń na bramkę gospodarzy. Żadna z tych sytuacji nie przyniosła zamierzonego rezultatu i zespół Pepe Mela na przerwę schodził z dwubramkową stratą.

Po przerwie Los Turcos nieco ożyli, zdobywając kontaktową bramkę w 53. minucie. Z lewego skrzydła w pole karne wbiegł Luisinho, dogrywając między zawodnikami do Celso Borgesa. Pomocnik gości w dosć dziwny sposób umieścił futbolówkę w bramce Pau Lopeza. Nadzieja na wywalczenie, chociaż remisu trwała zaledwie osiemnaście minut. W 72. minucie spotkania Ricardo de Burgos Bengoetxea wskutek podcięcia jednego z zawodników Espanyolu podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę na bramkę zamienił Gerard Moreno, strzałem w dolny prawy róg. Espanyol chciał jeszcze dobić rywala i udało im się to. W 90. minucie meczu na długi słupek miękko dośrodkowywał Leo Baptistao, gdzie stał Gerard Moreno. Strzelec trzeciej bramki dla Espanyolu po raz drugi wpisał się na listę strzelców, umykając obrońcom i pakując piłkę do niemalże pustej bramki.

Deportivo La Coruna przegrywa kolejne spotkanie i na tę chwilę wszystkie znaki na niebie wskazują na pozbycie się Pepe Mela z Estadio Municipal de Riazor. Warto również dodać, że w zespole Pericos debiut zaliczył 20-letni Marc Roca, zastępując w 70. minucie Pape Diopa.

24.09.2017, 6. kolejka La Liga, Estadi Cornella-El Prat (Barcelona), Frekwencja: 19 585

RCD Espanyol – Deportivo La Coruna 4:1 (2:0)

Leo Baptistao 5′, Alejandro Arribas 22′(samobój), Gerard Moreno 72′ 90′ – Celso Borges 53′

RCD Espanyol: Pau Lopez – Victor Sanchez, Mario Hermoso, David Lopez, Aaron Caricol- Jose Jurado (Sergio Garcia 65′), Pape Diop (Marc Roca 70′), Sergi Darder, Pablo Piatti (Esteban Granero 60′) – Leo Baptistao, Gerard Moreno

Deportivo La Coruna: Costel Pantilimon – Alejandro Arribas, Fabian Schar, Juanfran, Luisinho – Guilherme(Florin Andone 69′), Federico Valverde, Celso Borges – Emre Colak (Borja Valle 74′), Federico Cartabia (Bruno Gama 85′), Lucas Perez

Żółte kartki: Victor Sanchez – Luisinho, Bruno Gama

Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea (Bilbao)