La Liga: Eibar wygrywa na Ipurua

LaLiga

W pierwszym meczu 4. kolejki La Liga, Eibar na własnym stadionie podejmował Leganes. Gospodarze wygrali 1:0 po bramce Galveza.

Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, albowiem Eibar, który przez wielu jest uważany za czarnego konia La Liga grał z Leganes, czyli zespołem mającym tylko jedną porażkę w trzech meczach tegorocznych rozgrywek. Ten kto tak myślał, mógł przeżyć lekki zawód…

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych . Piłkarze jednej jak i drugiej drużyny nie kwapili się do atakowania, a mecz toczył się głownie w środku boiska. Dramat tego “widowiska” najlepiej zobrazuje fakt, iż pierwszy groźny strzał w meczu został oddany dopiero w 45 minucie! Spotkanie zamiast w piękne akcje oraz bramki obfitowało natomiast w liczne faule i kontuzje. Pierwszą żółtą kartkę sędzia pokazał już w 3 minucie. Dziesięć minut później, boisko musiał opuścić Munoz, który niefortunnie upadł na plecy i tym samym zakończył swój występ w dzisiejszym meczu. W międzyczasie kolejnego urazu nabawił się Dani Garcia, któremu głowę rozciął jeden z zawodników Lega, lecz tym razem obyło się bez zmiany. Męki zawodników zakończył sędzia doliczając tylko 3 minuty.

Przełom nastąpił dopiero w drugiej połowie, kiedy to w 53 minucie Galvez po bardzo dobrym dośrodkowaniu skierował piłkę do bramki, a słynna syrena z Ipurua w końcu zabrzmiała. Pojawiła się nadzieja, że jeszcze zobaczymy “fajerwerki” w tym spotkaniu. Niestety, tak się nie stało. Zadowolone z wyniku Eibar , nie angażowało się już w ofensywę, a Leganes po prostu nie miało argumentów aby zagrozić “Los Armeros”. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 i w ten sposób podopieczni Mendilibara zdobyli pierwsze 3 punkty na własnym stadionie.

Eibar – Leganes 1:0 (0:0)

Galvez 53′

Eibar: Dmitrovic- Capa, Galvez, Paulo, Jose Angel, Bebe (Arbilla 62′), Inui, Joan Jordan (Charles 87′), Dani Garcia, Segi Enrich, Kike (Escalante 77′)

Leganes: Cuellar- Bustinza, Munoz (Mauro 13′), Dimitrios Slovas, Diego Rico, Mantovani, Omar (Claudio Beauvue 62′), Darko Brasanac, Gabriel, J. Naranjo (Amrabat 81′), Guerrero

Żółte kartki: Darko Brasanac 3′ Mauro 25′ Dani Garcia 43′ Paulo 48′ Dimitrios Siovas 63′ Guerrero 66′

Sędzia: Martinez Manuera

Frekwencja: 4.986