La Liga: Dublet Ansu Fatiego przeciwko Levante

Ansu Fati

źródło: fcbarcelona.com

W meczu 22. kolejki La Liga FC Barcelona przed własną publicznością pokonała Levante 2:1. Dla gospodarzy dwukrotnie trafił Fati, a dla gości jedyne trafienie zaliczył Rochina.

Pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Barcelony. Messi i spółka kontrolowali wydarzenia boiskowe, dużo grali do przodu, tworzyli wiele sytuacji. Na szczególne pochwały zasługiwali Nelson Semedo i Ansu Fati. W 14. minucie Blaugrana była blisko objęcia prowadzenia. Próba Messiego zewnętrzną częścią stopy minęła bramkę Levante. Decydujące dwa uderzenia w pierwszej połowie padły w 30. i 31. minucie. W obu sytuacjach zagrywał Messi, a piłkę do bramki kierował Ansu Fati. Okazje do zdobycia gola mieli również Semedo, który trafił w poprzeczkę i Griezmann, ale Francuz źle ułożył stopę.

W drugiej połowie Levante miało swoje sytuacje do zdobycia bramki, ale zabrakło skuteczności. W 53. minucie Morales znalazł się w idealnym miejscu po odbiciu piłki przez ter Stegena, ale napastnik fatalnie spudłował. Swoją szansę miał także Hernani, jednak uderzył wprost w niemieckiego bramkarza. W 86. minucie 200% sytuacja dla Levante, które odzyskało piłkę przed polem karnym Barcelony, napastnik uderzył wysoko nad bramką.Najlepszą okazję dla Barcelony zmarnował Leo Messi, który przegrał pojedynek sam na sam z Fernandezem. W doliczonym czasie gry Levante zdobyło bramkę. Jej autorem okazał się Rochina, który zaskoczył ter Stegena.