La Liga: Było blisko sensacji. Real wygrywa z Las Palmas

Real Madryt

Real Madryt pokonał w wyjazdowym spotkaniu UD Las Palmas 2:1. Mecz odbył się w ramach 22. kolejki La Liga.

Do przerwy nie zobaczyliśmy bramek. Spotkanie zaczęło nabierać kolorów po upływie 50. minut. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Gola zdobył w 53. minucie Javi Munoz.

Królewscy doprowadzili do wyrównania za sprawą Viníciusa Juniora. Brazylijczyk skorzystał z kapitalnego podania Camavingi i w 65. minucie umieścił piłkę w siatce.

Specjaliści od odrabiania strat nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry dzieła zniszczenia dokonał Aurélien Tchouaméni. Były zawodnik AS Monaco zdobył bramkę po dośrodkowaniu Kroosa z rzutu rożnego. Jak się później okazało Francuz zapewnił 14 – krotnym zdobywcom Ligi Mistrzów 3. punkty.

27.01.2024, 22. kolejka La Liga, Estadio de Gran Canaria

UD Las Palmas – Real Madryt 1:2 (0:0)

Bramki: 53. J. Muñoz (S. Ramírez) – 65. Vinícius Júnior (Camavinga), 84. Tchouaméni (Kroos)

UD Las Palmas: Valles – Park (69. Herzog), Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – El Haddadi, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro (69. Loiodice) – S. Ramírez.

Real Madryt: Lunin – Carvajal, N. Nacho (C), Rüdiger, F. García – Ceballos (60. Valverde), Camavinga, Kroos – B. Díaz (60. Joselu), Rodrygo, Vinícius Júnior.

Żółte kartki: 55. K. Rodríguez (LPA) – 5. Rodrygo (REA)

Sędziowie: Grado – Devis, Hernandez