La Liga: Bezbarwne spotkanie na San Mames

Po niezbyt ciekawym spoktaniu, Athletic Bilbao remisuje z Realem Sociedad na San Mames w 16. kolejce La Liga
Jak można przeczytać na początku artykułu, cały mecz był w tonacji nudy i braku jakichkolwiek “fajerwerków”. W późniejszej części spotkania drużyna gości przeważała – więcej akcji oraz strzałów, jednak były one tak nieudane, że nie mogły zagrozić bramce. Pierwszą dobrą okazję miała drużyna Athletiku. W 29. minucie Mikel Rico oddał dobry strzał, jednak jego uderzenie przeleciało tuż obok prawego słupka.

Po rozpoczęciu drugiej połowie sytuacja wyglądała podobnie jak w pierwszej – pojedyncze próby jednak niegroźne i nieskuteczne. Pierwszą dobrą okazję miał De Marcos z drużyny Athleticu, jednak jego świetny strzał zablokował obrońca gości. Po tej sytuacji został podyktowany rzut rożny. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry na bramkę próbował zamienić Aduriz, ale piłka poleciała obok bramki. W 70. minucie Mikel Balenziaga upadł na murawę i poprosił o pomoc medyczną. Po chwili okazało się, że nie będzie on w stanie kontynuować gry i zejdzie z boiska. W samej końcówce świetną sytuację miał Xabi Prieto z drużyny Sociedad. Jego świetny strzał został jednak obroniony przez bramkarza gospodarzy. Sędzia doliczył dodatkowe 3 minuty, po czym zakończył spotkanie. Ostateczny wynik: 0-0.