La Liga: Betis niespodziewanie przegrywa z Villarrealem

Villarreal CF

Po dość wyrównanym spotkaniu Villarreal dość niespodziewanie pokonał Real Betis. Bramki dla gospodarzy strzelali Carlos Bacca, Samuel Castillejo oraz Enes Ünal, natomiast dla przyjezdnych honorowe trafienie zaliczył Sergio León.

Początek spotkania był bardzo chaotyczny i agresywny, co spowodowało, że już w 10. minucie oglądaliśmy pierwszą żółtą kartkę, a otrzymał ją Costa. W jedenastej minucie wynik spotkania otworzył Sergio León (Real Betis). Po bramce przeważać zaczął Villarreal, jednak drużyna z Sewilli groźnie kontrowała. Z biegiem czasu gra się wyrównała i toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 32. minuty, kiedy to stan meczu wyrównał Bacca.

Od początku drugiej części gry mocno do przodu ruszyli gospodarze. Pożądane efekty przyniosło to już w 61. minucie, kiedy bramkę na 2-1 zdobył Castillejo. Po okresie przewagi gospodarzy inicjatywę powoli zaczął przejmować Real, który jednak nieco zapomniał o defensywie co przypłacił stratą trzeciej bramki – w 77. minucie gola strzelił Ünal. Goście do końca próbowali gonić wynik, jednak niestety dla nich nieskutecznie. W doliczonym czasie gry szansę na dobicie rywali miał jeszcze Semedo, jednak nie trafił w światło bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 3-1 gospodarzy.