Kuszczak znów najlepszy w Brighton

Tomasz Kuszczak po raz drugi z rzędu został wybrany „Zawodnikiem Miesiąca” przez kibiców Brighton. Fani zespołu z południa Anglii docenili tym samym polskiego bramkarza, którzy w czterech listopadowych meczach Championship dał się pokonać tylko dwa razy, wielokrotnie ratując „Mewy” od utraty gola.

– Te ostatnie dwa miesiące były dla mnie rzeczywiście bardzo udane i tym bardziej cieszę się, że dostrzegli to także nasi kibice. Mało tego, za listopad byłem jeszcze nominowany przez SkySports do grona trzech najlepszych graczy całej Championship – pisze 31-letni zawodnik na swojej oficjalnej stronie internetowej www.tomaszkuszczak.pl.

– Jest to dosyć niecodzienna sprawa, bo wiadomo, że w tego typu zabawach bramkarz ma zawsze dużo trudniej niż choćby napastnicy. Wprawdzie ostatecznie wygrał właśnie jeden z atakujących – Ross McCormack z Leeds, ale i tak miałem olbrzymią satysfakcję, że moje wysiłki i ciężka praca zostały docenione. Co więcej, jedna statuetka i tak trafiła do Brighton, bo nasz menadżer Oscar Garcia został uznany za „Trenera Miesiąca” w lidze.

Były golkiper Manchesteru United nie ukrywa, że w kolejnych miesiącach liczy na kolejne tego typu laury.


– Zamierzam kontynuować dobrą passę, a takie wyróżnienia stanowią dla mnie jeszcze dodatkową motywację. Każdy lubi być doceniony za wykonaną pracę i nie jestem tutaj żadnym wyjątkiem. Bramkarz to specyficzna pozycja na boisku z racji dużej odpowiedzialności i tym przyjemniej jest być nagradzanym za utrzymywanie wysokiego poziomu gry – dodał 11-krotny reprezentant Polski.

– Nie mam nic przeciwko, żeby za miesiąc znowu znaleźć się na liście nagrodzonych, bo każdy taki przejaw uznania ze strony fanów czy dziennikarzy pomoże mi później w rozmowach na temat mojej klubowej przyszłości w kolejnych sezonach.

– Mój kontrakt wygasa w czerwcu i im więcej będę miał podobnych atutów, tym łatwiej będzie mi podpisać nową umowę na dobrych warunkach – z Brighton lub z innym klubem. Potencjalnemu nowemu pracodawcy zamierzam przedstawić jak najwięcej korzyści z zatrudnienia mnie i takie tytuły mi w tym tylko pomogą – przyznaje Kuszczak, który w ostatniej kolejce nie zagrał z powodu urazu mięśni brzucha.

Wiele wskazuje jednak na to, że w najbliższy weekend Polak będzie znów do dyspozycji trenera. W sobotę „Mewy” czeka wyjazdowe spotkanie z ekipą Middlesbrough, a wygrana w tym meczu może dać im awans do strefy premiowanej grą w barażach o Premier League.

 

Źródło: FourFourTwo


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *