vsportfilm.weebly.com

Legia Warszawa podobnie jak przed rokiem wygrała w Kijowie jedną bramką. Tym razem rywalem Wojskowych była Zoria Ługańsk. Strzelcem bramki dla Legii  Michał Kucharczyk.

Pierwsze sekundy spotkania w Kijowie zaczęła się spokojnie i asekuracyjnie. Jednak gra bardzo szybko nabrała tempa.  Szansa dla Legii, miała miejsce już w 5 minucie. Piękny strzał na bramkę po rzucie rożnym oddał Jodłowiec, niestety piłka zatrzymała się na Pazdanie. Minutę później po szybkiej kontrze, swoje umiejętności mógł zaprezentować bramkarz Wojskowych Dusan Kuciak. Kolejne minuty przebiegły na kontrach i atakach na bramkę po obydwu stronach. Jednak to piłkarze Zorii byli aktywniejsi, szczególnie wyróżniał się Małynowski. Legia miała swoje słabe chwile i bardzo szybko traciła piłkę. Na szczęście końcówka spotkania należała do wicemistrza Polski. Trzy szanse miał Kucharczyk, niestety strzały oddane w powietrze. W 40 minucie obudził się snajper Legii Nikolić, który po podaniu Prijovicia, zbyt mocno się odchylił i piłka nie trafiła w bramkę. Minutę później Niko oddał kolejny strzał, tym razem celny jednak zbyt lekki by zaskoczyć Szewczenkę. Snajper  z Łazienkowskiej do końca pierwszej połowy miał jeszcze dwie szanse, kapitalną obroną w obydwu przypadkach popisał się jednak bramkarz Zorii. Pierwsza połowa zakończyła się bez bramek.

is

Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanym atakiem Legii. Efekty mieliśmy już w 48 minucie, kiedy to Michał Kucharczyk po podaniu Rzeźniczaka wpakował piłkę w bramkę Szewczenki. Pierwsze minuty drugiej połowy zdecydowanie należały do Legii, natomiast gospodarze z minuty na minutę rozkręcali się. Zoria nie potrafiła jednak stworzyć żadnej klarownej sytuacji. Mimo prób gospodarzy, Kuciak pozostawał bezrobotny. W 81 minucie dwie groźne sytuacje stworzyła Legia, najpierw słupek, potem poprzeczka uratowała Zorie przed utratą kolejnej bramki. Pechowcami Nikolić i Guilherme . Do końca spotkania wynik nie uległ już zamianie, Legia podobnie jak przed rokiem wygrała w Kijowie 1:0.

Zoria Ługańsk – Legia Warszawa (Kucharczyk 47′) 0:1
Zoria Ługańsk: 30. Mykyta Szewczenko – 3. Michaił Siwakow, 5. Artem Hordijenko, 39. Jewhen Opanasenko, 44. Wjaczesław Czeczer – 4. Ihor Czajkowskyj (Ljubenović 46′), 6. Mykyta Kameniuka – 18. Rusłan Małynowskyj, 20. Ołeksandr Karawajew (Lipartia 71′), 34. Iwan Petriak (Chomczenowsky 46′) – 28. Pyłyp Budkiwskyj.
Rezerwowi: 91. Ihor Łewczenko, 16. Hryhorij Jarmasz, 8. Wjaczesław Tankowskyj, 22. Zeljko Ljubenović, 24. Dmytro Hreczyszkin, 37. Dmytro Chomczenowskyj, 10. Dżaba Lipartia.
Trener: Jurij Wernydub.

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak – 19. Bartosz Bereszyński, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Michał Pazdan, 17. Tomasz Brzyski – 6. Guilherme, 37. Dominik Furman, 3. Tomasz Jodłowiec, 18. Michał Kucharczyk – 99. Aleksandar Prijović (Duda 75′), 11. Nemanja Nikolić (Saganowski 88′).
Rezerwowi: 1. Arkadiusz Malarz, 4. Igor Lewczuk, 28. Łukasz Broź, 8. Ondrej Duda, 20. Ivan Trickovski, 47. Rafał Makowski, 9. Marek Saganowski.
Trener: Henning Berg.