Krzysztof Piątek / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Nie Premier League, a pierwszy potencjalny kierunek transferowy, czyli Bundesliga, mają być nową destynacją kariery Krzysztofa Piątka. Już niedługo ma przybyć do miasta potencjalnego nowego klubu.

Krzysztof Piątek coraz bliżej Herthy Berlin. Stołeczny klub według Gianluci Di Marzio ma być liderem wyścigu o kontrakt reprezentanta Polski. W grę o 24-latka wchodzi kwota rzędu 27 milionów euro plus ewentualne bonusy w przyszłości. Natomiast niemiecki “Bild” informuje, że negocjacje transferowe są na tak zaawansowanym stopniu, że napastnik ma niebawem przybyć do stolicy Niemiec w celu dopięcia szczegółów zmiany klubu.

Piątek mimo słabego sezonu (20 meczów we wszystkich rozgrywkach – 5 bramek i 1 asysta) nie narzeka na brak zainteresowania. Ciężko znaleźć stosunkowo młodego napastnika z potencjałem i bez wygórowanej ceny (Transfermarkt wycenia go na 32 miliony euro). Zwłaszcza, że sam AC Milan chce wypchnąć Polaka z San Siro. Możliwe, że sam Piątek wstrzyma się z ruchem do Herthy, skoro jego celem w tym okienku miało być Premier League, a dodatkowo miał był po słowie z Jose Mourinho.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi