KRC Genk sfinalizował transfer prawego obrońcy

KRC Genk poinformował o pozyskaniu Rasmusa Carstensena z Silkeborg IF. Prawy obrońca został bohaterem rekordowej sprzedaży duńskiego klubu.

Rasmus Carstensen uchodzi za jeden z największych talentów duńskiej piłki nożnej. 21-letni prawy obrońca dotychczasową karierę seniorską spędził w Silkeborg IF. W szeregach klubu, którego jest wychowankiem, rozegrał łącznie 89 meczów. Strzelił trzy bramki i zaliczył 24 asysty.

Dobrą postawą na boiskach Superligaen zapracował na powołanie do reprezentacji Danii U-21. W narodowych barwach wystąpił dwunastokrotnie.

Sezon 2022/2023 co prawda rozpoczął w Silkeborg IF, ale dokończy go w innym klubie. Carstensen oficjalnie przeniósł się do belgijskiego KRC Genk, z którym parafował czteroletni kontrakt, obowiązujący do końca czerwca 2026 roku.

KRC Genk to duży klub w wielkiej lidze i jestem szczęśliwy i dumny z przejścia do tego klubu. Spróbowanie swoich sił na tak wysokim poziomie będzie niezwykle ekscytujące i naprawdę nie mogę się doczekać wyzwań. Ważne jest dla mnie również podziękowanie Silkeborg IF za uczynienie mnie lepszym graczem – powiedział Carstensen, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Piłkarz został bohaterem rekordowego transferu Silkeborg IF. Finalny koszt operacji wyniósł trzy miliony euro. Nigdy wcześniej klub nie zarobił takich sporych pieniędzy.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.