LE: Krasnodar utrzymał przewagę z pierwszego meczu

W drugim meczu 1/16 finału Ligi Europy FK Krasnodar remisuje z Fenerbahce 1:1 w Stambule i dzięki przewadze z pierwszego meczu awansuje dalej.

W porównaniu z pierwszym meczem u gospodarzy zobaczyliśmy trzy zmiany w składzie. Na środek obrony wrócił Skrtel za Neustadtera, a na lewej obronie w miejsce Hasana Aliego Kaldirima pojawił się Koybasi, natomiast w ataku za Emenike zagrał Robin Van Persie. U gości z kolei jedna zmiana, za Martynovicha zagrał Granqvist.

Mecz dobrze zaczęła drużyna ze Stambułu kilka strzałów na bramkę, jednak nie zagroziło bramki strzeżonej przez Kritsyuka. W 7. minucie koszmarny błąd Skrtela, który podał piłkę wprost pod nogi Gazinskyiego, ten wykazał się znakomitym podaniem do Smolova, a ten otworzył wynik spotkania, wtedy już było wiadomo, że zawodnikom z Turcji potrzebne będą trzy gole. Kolejne nieudolne ataki zawodników ze Stambułu skończyły się kontrą, tym razem, jednak Smolov przegrał pojedynek z Demirelem. W 41. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lensa najlepiej w polu karnym odnalazł się Souza pakując piłkę do siatki i dając nadzieję ekipie z Turcji. W drugiej połowie spokojnie Krasnodar kontrolował  spotkania, nie dając dojść do groźnej sytuacji Fenerbahce.  Dobre sędziowanie zaliczył Paweł Raczkowski, nie popełniając żadnego poważnego błędu. Krasnodar może spokojnie czekać na piątkowe losowanie.

Fenerbahce Stambuł 1:1 FK Krasnodar