Koszmarna wpadka Czerwonych Diabłów

Do sensacji doszło w meczu III rundy Pucharu Anglii. Manchester United przegrał na własnym stadionie z drużyną Swansea 1:2.

Goście wyszli na prowadzenie w 12. minucie spotkania. Piękną zespołową akcję wykończył Routledge. Cztery minuty później było już 1:1. Autorem bramki wyrównującej był Hernandez, który wykorzystał świetne podanie Büttnera.

W drugiej połowie nieszczęście United zaczęło się w 80. minucie, kiedy to Rafael został ukarany czerwoną kartką. Prawy obrońca gospodarzy przebywał na boisku… 4 minuty. Gola na wagę zwycięstwa zdobył strzałem głową Bony.

W ten sposób Manchester United odpadł z rozgrywek Pucharu Anglii już w III rundzie. Jak wyliczono, ostatni taki przypadek miał miejsce 33 lata temu. To z pewnością nie poprawi pozycji obecnego szkoleniowca Czerwonych Diabłów, na którego od kilku tygodni spływa fala krytyki.

Manchester United – Swansea City 1:2 (1:1)
Gol 0:1 12′ Routledge
Gol 1:1 16′ Hernandez
Gol 1:2 90′ Bony

czerwona kartka red card  80′ Rafael (Manchester)