Kosta Runjaić: Osiągnęliśmy wyznaczone cele. Drużyna jest naładowana dobrą energią

Kosta Runjaić | Legia Warszawa

Shutterstock/Mikołaj Barbanell

Jeden z ligowych klasyków w PKO Ekstraklasie stał na wysokim poziomie. Legia Warszawa przed własną publicznością wygrała z Widzewem Łódź (3:1), a dwie bramki dla Wojskowych strzelił Ernest Muci.

Legioniści przed przerwą reprezentacyjną zasiedli na fotelu lidera, mając jeszcze dwa mecze zaległe. Kosta Runjaić wykonuje doskonałą robotę, a jesienią będą walczyć o jak najlepszy rezultat w Lidze Konferencji Europy w grupie z Aston Villą, AZ Alkmaar i Zrinjski Mostar.

– Jestem usatysfakcjonowany naszą grą, zwycięstwem, postawą naszych kibiców – jednym słowem wieloma rzeczami. Za nami bardzo wyczerpujący okres. Cieszę się, że tak dobrze go wykorzystaliśmy. Mamy czas, aby trochę zwolnić i zregenerować się. Pierwszy krok już wykonaliśmy. Pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando, chociaż niepotrzebnie straciliśmy bramkę. W drugiej odsłonie meczu ponownie dominowaliśmy i zasłużenie wygraliśmy. Jestem dumny z mojej drużyny – przyznał Runjaić.

Pierwsza część tego sezonu była dla nas bardzo dobra. Osiągnęliśmy wyznaczone cele, zdobyliśmy trofeum. Przepracowaliśmy wiele nocy i dni. Drużyna jest naładowana dobrą energią. Podobnie jest w przypadku naszych kibiców, którzy cały czas nas wspierali. W tej części sezonu mieliśmy wiele dobrych momentów, ale jeszcze niczego nie osiągnęliśmy. Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski, a do tego potrzebny jest każdy możliwy punkt – dodał.

W pierwszej połowie kontuzji doznał Blaż Kramer. Trener ujawnił, że napastnik ma kłopoty mięśniowe. – Nie jesteśmy z tego zadowoleni, podobnie jak sam piłkarz. W przypadku kontuzji mięśniowych mówimy o kilku dniach pauzy. Z dwojga złego cieszę się jednak, że ten uraz pojawił się przed przerwą na kadrę – podkreślił.

Jestem szczęśliwy, że Paweł Wszołek został powołany do kadry. To świetny człowiek w szatni, który ma potrzebną nam osobowość. Jestem pewny, że Paweł sprosta fizycznym wymaganiom gry w reprezentacji. Myślę, że ten piłkarz może dać impuls narodowej drużynie – tłumaczy.

źródło: legia.com /