Kosta Runjaić: Czuję rozczarowanie i gniew

Legia Warszawa uległa z Wartą Poznań (0:1) w Grodzisku Wielkopolskim i praktycznie zaprzepaściła porażką szanse na mistrzostwo Polski.

Wojskowi po dwóch remisach z rzędu i wczorajszej porażce z Zielonymi oddalili się od Rakowa Częstochowa na dystans dziewięciu punktów, który jest na drodze do historycznego triumfu. – Byliśmy świadomi tego, że czeka nas trudne spotkanie. Powinniśmy zagrać dwie równe połowy, w których cechowałaby nas cierpliwość. Wiedzieliśmy, że Warta gra świetnie w defensywie. W pierwszej połowie nie zagraliśmy wybitnie, ale dzięki dużemu posiadaniu piłki kontrolowaliśmy przebieg rywalizacji. W drugiej połowie pojawiła się dziwna energia, powinniśmy trzymać się cierpliwości i tego, co sobie ustaliliśmy – ocenił Kosta Runjaić.

Nie zagraliśmy na swoim poziomie i w mojej ocenie porażka była zasłużona. Nie chcę wskazywać nikogo po tym meczu. To ja biorę odpowiedzialność za drużynę i wyniki. Mieliśmy serię 19. meczów bez porażki. Od spotkania w Płocku udało się nam pozostać niepokonanym. Teraz musimy zacząć od nowa budować kolejną passę. Bardzo często to powtarzam – jeszcze nic nie wygraliśmy. Czujemy rozczarowanie, gniew, ale chcemy to przełożyć na dobrą energię – dodaje.

Między słupki wskoczył Kacper Tobiasz, który pauzował od lutego. – Czułem rozczarowanie w szatni po pierwszej połowie z powodu braku zdobytej bramki. Być może było to tylko moje osobiste odczucia. Chcemy przeanalizować ten mecz, ale przede wszystkim skupić się na tym, co przed nami – zaznacza. Legia w najbliższy piątek podejmie przy Łazienkowskiej płocką Wisłę (godz. 20:30).

źródło: legia.com /