Kosta Runjaić: Cały czas zakładaliśmy sobie rozwój drużyny, a nie dokładną liczbę punktów

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

– Takie mecze nie należą do najłatwiejszych, ale od samego początku byliśmy gotowi, aby zdobyć te trzy punkty – powiedział Kosta Runjaić.

Legia Warszawa po przekonującym zwycięstwie nad Radomiakiem Radom (2:0) pozostaje niepokonana od czasu wznowieniu rozgrywek PKO Ekstraklasy. Cały czas mają nadzieje na potknięcia liderującego Rakowa Częstochowy, który w sobotę przy Limanowskiego podejmuje Cracovię (godz. 20:00).

– Rywal wywierał na nas presję, spotkanie od samego początku było bardzo intensywne. Koniec końców wygraliśmy zasłużenie. Wielu ludzi mówiło, że mecz z Rakowem będzie najważniejszy, ale my w pełni skupiliśmy się na rywalizacji z Radomiakiem. Nie interesowało nas to, co będzie później. Takie mecze nie należą do najłatwiejszych, ale od samego początku byliśmy gotowi, aby zdobyć te trzy punkty. Ogólnie to nasza piętnasta wygrana, zachowaliśmy także kolejne czyste konto. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dobrze czujemy się z tym faktem – przyznał opiekun legionistów.

Po przerwie na kadrę narodową, rywalem Wojskowych będą Medaliki i ten mecz na pewno określi dalsze losy ligi. – Mamy chwilę czasu na regenerację, a od wtorku wznawiamy ciężką pracę – dodaje Runjaić.

– Artur Jędrzejczyk nie był gotowy do gry na 100%. Podjęliśmy wspólną decyzję, że poświęci ten czas na odpoczynek. Artur rozgrywa świetny sezon, jest bardzo ważną częścią drużyny. Dzisiaj bardzo wierzyliśmy w Rafała Augustyniaka, który rozegrał świetny mecz – wyznał. 

– 52 punkty to świetny wynik. Jestem zadowolony, ale cały czas – krok po kroku – musimy ciężko pracować. Cały czas zakładaliśmy sobie rozwój drużyny, a nie dokładną liczbę punktów. Wiedzieliśmy, jak chcemy grać. Ten proces nadal trwa. Wciąż mamy przestrzeń do rozwoju. Jesteśmy Legią Warszawa i chcemy być coraz lepsi niż jesteśmy – podsumowuje.

źródło: legia.com / 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x