acmilan.com

Rozpoczyna się walka o wychowanka Milanu. O 17-latka zabiega prawdziwy gigant!

Poprzedni sezon był przełomowym w karierze młodego golkipera Rossonerich. Wskoczył on do składu w miejsce Diego Lopeza i łatwo nie zamierza go oddać. Konsekwencją poprzedniego sezonu były pierwsze powołania do seniorskiej kadry narodowej. Jak donosi Sky Italia, w tym momencie rozpocznie się prawdziwa walka o podpis Gigiego. Piłkarzem jest zainteresowany Real Madryt, FC Barcelona czy Chelsea, ale na prowadzenie wysuwa się klub z niebieskiej części Manchesteru.

The Citizens zrobili pierwszy krok w sprawie przenosin Donnarummy. Włodarze klubu złożyli zapytanie do Milanu albo przedstawili warunki potencjalnej współpracy jego agentowi, Mino Raioli. W kadrze Pepa Guardioli zarówno Claudio Bravo, jak i Willy’emu Caballero bliżej do zawieszenia butów na kołku, niż do wysokiej formy. Niemal pewne jest to, że na Etihad Stadium nie wróci Joe Hart. Ten obrót sprawy powoduje, że Gianluigi mógłby grać tam przez wiele sezonów.

Wszystko zależy od woli zawodnika. Ten w wywiadach podkreśla, że w jego sercu jest tylko AC Milan i nie odejdzie z klubu. Czas pokaże. Temat przenosin swojego młodszego kolegi skomentował nawet Gianluigi Buffon.

Włodarze Manchesteru City wykazali się bardzo dużą roztropnością, składając taką propozycję. City to wielka firma, chociaż Gigio i tak gra już dla wspaniałego klubu.

Donnarumma rozegrał dwanaście spotkań w tym sezonie w bramce Rossonerich. Pięciokrotnie udało mu się zachować czyste konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *