Korona wygrała z Górnikiem Zabrze. Goście oddali koszulki kibicom

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Polskiej Ekstraklasy Korona Kielce podejmowała na własnym obiekcie ostatni Górnik Zabrze. Gospodarze mieli matematyczne szanse na awans do grupy mistrzowskiej, zaś goście potrzebowali punktów w walce o utrzymanie. Ostatecznie gospodarze wygrali 2:1.

Już w 4 minucie spotkania do bramki gości strzelił Vlastimir Jovanović. Tuż przed przerwą wyrównującą bramkę zdobył Mariusz Przybylski. W 77′ prowadzenie po technicznym strzale dał gospodarzom Siergiej Pilipczuk.

Korona Kielce 2:1 Górnik Zabrze

4′ Vlastimir Jovanović, 77′ Siergiej Pilipczuk – 40′ Mariusz Przybylski

Korona: Dariusz Trela – Kamil Sylwestrzak, Radek Dejmek, Elhedji Pape Diaw, Bartosz Rymaniak, Siergiej Pilipczuk (80′ Vladislavs Gabovs), Vlastimir Jovanović, Rafał Grzelak (60′ Marcin Cebula) Łukasz Sierpina (53′ Tomasz Zając), Nabil Aankour, Airam Cabrera

Górnik: Grzegorz Kasprzik – Paweł Golański, Bartosz Kopacz, Marcis Oss, Ken Kellaste, Roman Gergel, Adam Danch, Mariusz Przybylski, Rafał Kurzawa (69′ Łukasz Madej), Jose Kante, Szymon Skrzypczak (78′ Maciej Korzym)

Żółte kartki:

64′ Marcin Cebula – 36′ Adam Danch, 37; Bartosz Kopacz, 66′ Szymon Skrzypczak, 95′ Łukasz Madej