Kontuzjowany Luka Modrić nie zagra do końca sezonu

insidespanishfootball.com

Trwający sezon jest na pewno jednym z najbardziej pechowych dla 29-letniego pomocnika Realu Madryt. W sobotnim starciu z Malagą wygranym przez “Los Blancos” 3:1 Chorwat skręcił prawe kolano. Uraz okazał się być poważny i już wiadomo, że wykluczy doświadczonego pomocnika z gry do końca sezonu. W tym przypadku można mówić o podwójnym pechu, ponieważ niecały miesiąc temu 29-latek powracał po długo leczonej kontuzji ścięgna udowego.

W listopadzie ubiegłego roku 29-latek odniósł kontuzję ścięgna podczas meczu reprezentacji Chorwacji z Włochami. Uraz wykluczył go na ponad cztery miesiące i pozwolił mu powrócić na boisko na początku marca. W sobotę 29-latek zagrał od pierwszej minuty, ale po niespełna godzinie gry był zmuszony opuścić plac gry z powodu kolejnej kontuzji. Modrić opuszczał stadion w Madrycie z płaczem, jednak pocieszający dla niego mógł być ostateczny wynik spotkania, bowiem “Królewscy” pokonali rywali 3:1.

Doniesienia lekarzy i służb medycznych Realu wskazywały, iż 29-latek skręcił kolano i uszkodził więzadło. Przerwa w grze potrwa w jego przypadku od pięciu do sześciu tygodni, co oznacza, że nie będzie mógł zagrać do końca sezonu.

Najbliższym meczem, w jakim Modrić mógłby zagrać jest finał Ligi Mistrzów na Olympiastadion, jednakże wielu powątpiewa w awans Madrytczyków, szczególnie że już niedługo czeka ich rewanż z rywalem zza miedzy, Atletico, z którym drużynie z Santiago Bernabeu zawsze gra się niełatwo.

Obecnie Real zajmuje drugie miejsce w Primera Division, wyżej od nich jest ich odwieczny rywal, FC Barcelona. Na sześć kolejek przed końcem “Królewscy” tracą do “Blaugrany” dwa punkty.

źródło: Eurosport