Kontrowersyjny gest Patryka Klimali w Izraelu. “Przepraszam, jeśli ktoś źle to odebrał”

Klimala

hbsfc.co.il/

Patryk Klimala wywołał burzę w Izraelu swoim gestem, który przypominał salut rzymski. Polak w mediach społecznościowym postanowił wytłumaczyć niezrozumiałe zachowanie.

W sobotnim spotkaniu izraelskiej ekstraklasy, polski napastnik strzelił gola dla Hapoelu Beer Szewa z Hapoelem Jerozolima (2:1). 24-letni Klimala wykonał kontrowersyjną cieszynkę w kierunku kibiców. Podniósł rękę, a gest wyraźnie skojarzył się z nazistowskim pozdrowieniem – salutem rzymskim.

Mój gest podczas celebracji gola został przez część widzów zupełnie źle zrozumiany. Jako Polak, który szanuje historię obu krajów, nigdy bym nawet nie pomyślał o wykonaniu nazistowskiego pozdrowienia. Mieszkając w Polsce odwiedziłem obóz Auschwitz-Birkenau i w pełni zdaję sobie sprawę z wagi historii i żydowskiego dziedzictwa – wyłumaczył Klimala.

Po moim golu chciałem tylko pozdrowić naszych fanów. Nie było w tym nic więcej. Przepraszam, jeśli ktoś źle to odebrał. Na koniec jest to świetna okazja, aby ponownie podziękować naszym wspaniałym fanom za wsparcie. Cieszę się, że odnieśliśmy kolejną ważną wygraną. Miłego tygodnia! – zakończył.

Klimala zasilił Hapoel Beer Szewa na początku tego roku, przenosząc się z New York Red Bulls. W 2020 roku odszedł z kolei Jagiellonię Białystok, ale po nieudanej przygodzie w Celticu Glasgow sprawdził się w Major League Soccer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.