Koniec sagi: FC Barcelona rejestruje Gaviego

Revelo

La Liga zabroniła rejestracji Gaviego, a sąd przychylił się do wniosku władz rozgrywek. W skutek czego kontrakt nastolatka nie był zatwierdzony, a Hiszpan grał w klubie jako zawodnik rezerw. Barcelona złożyła odwołanie, a sąd zgodził się na rejestrację piłkarza.

Pod koniec stycznia sąd nakazał Barcelonie rejestrację “za pomocą środka zapobiegawczego”. Barcelona złożyła wniosek po terminie i nie mogła zarejestrować piłkarza. Hiszpan grał jako zawodnik rezerw Barcelony, Juvelinu A. Do końca sezonu Gavi grał z numerem 30 na plecach, ponieważ z takim numerem występował wcześniej, jeszcze jako zarejestrowany zawodnik rezerw.

Po wszystkim klub złożył apelację, odwołanie do sądu wyższej instancji. Dziś katalońskie media informują o potwierdzeniu tego wniosku. Może się to wiązać z poprawą sytuacji finansowej Barcelony i przedstawieniem planu rentowności klubu La Lidze, który został przez nich przyjęty.

Victor Navarro informuje, że sąd zwyczajnie stwierdził, że sytuacja ze stycznia była nieporozumieniem, a Barcelona wysłała dokumenty na czas. La Liga nie może się już odwołać. Zawodnik będzie grał z numerem 6, a jego klauzula wynosi 1 miliard euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.