Koncertowa gra Ajaxu, Schalke bez szans

ajax.nl

Ajax Amsterdam wygrał 2:0 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu z Schalke. Dla gospodarzy obie bramki strzelił kapitan – Klaassen.

W 23. minucie Schopf sfaulował w polu karnym   i sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Klaassen i pewnie pokonał Fahrmanna. Chwilę później blisko podwyższenia wyniku był Sanchez, jednak jego strzał z głowy odbił się od poprzeczki. Druga połowa to pełna dominacja gospodarzy i mecz spokojnie mógł się zakończyć wynikiem 5:0. W 52. minucie Klaaassen po raz drugi wpisał się na listę strzelców po podaniu od Kluiverta ładnym strzałem po raz drugi pokonał Fahrmanna. Chwilę później Traore miał dwu stuprocentowe sytuacje, ale bramkarz gości wygrał oba pojedynki. Na 10. minut przed końcem Van de Beek strzelił w poprzeczkę. Ajax wygrał 2:0 i jest blisko półfinału.

Ajax 2:0 Schalke