Kolejne zwycięstwo Barcelony

Po wtorkowym zwycięstwie FC Barcelony nad Celtą Vigo (3:0) przyszedł tym razem czas na pojedynek derbowy z Espanyolem. Trener Gerardo Martino mógł liczyć w tym spotkaniu na swoich najlepszych piłkarzy.

Wielu ekspertów przed meczem uważało, że będzie to spacerek dla Blaugrany, jednak Espanyol postawił ciężkie warunki. Po bezbramkowej pierwszej połowie Barcelona wyszła na prowadzenie dopiero w 68. minucie. Gola zdobył będący ostatni w wyśmienitej formie strzeleckiej Alexis Sanchez, wykorzystał dziś podanie od Brazylijczyka Neymara. Dla Chilijczyka było to siódme trafienie w obecnych rozrywkach i znajduję się tuż za Messim, który ma tylko jedno trafienie więcej.

Po tej wygranej zespół prowadzony przez Gerardo Martino po 12. kolejkach La Liga jest liderem i ma cztery punkty przewagi na drugim Atletico Madryt.

FC Barcelona – Espanyol 1:0 (0:0)
Sanchez 68′

Barcelona: Valdés- Alves, Piqué, Mascherano (89′ Bartra), Montoya- Busquets, Xavi, Iniesta (86′ Fàbregas)- Neymar, Messi, Alexis (85′ Pedro)