Logo

Bardzo słabo spisuje się Bayern Monachium na samym początku rundy wiosennej 1. Bundesligi. W poprzedniej kolejce Bawarczycy ponieśli porażkę z Vfl Wolfsburg (1:4), natomiast we wtorek tylko podzieliła się punktami z Schalke 04 Gelsenkirchen (1:1).

Szkoleniowiec Bayernu Monachium Pep Guardiola postanowił, iż mecz Allianz Arena na ławce rezerwowych rozpocznie Robert Lewandowski. Polski napastnik pojawił się na murawie w 55. minucie i nawet zdobył gola, ale arbiter bramki nie uznał. Wydawało się, gdy bramkę strzelił Arjen Robben, to gospodarze dowiozą trzy punkty do końca. Jednak prawy obrońca Howedes wyrównał stan spotkania. Warto również podkreślić, że w 18. minucie z jedenastki Choupo-Moting nie potrafił pokonać Manuela Neuera.

Bayern Monachium mimo zdobycia jednego punktu w dwóch meczach w nowym roku nadal jest liderem 1. Bundesligi. W dorobku mam 46 punktów. Wicelider Vfl Wolfsburg traci do Bawarczyków aż osiem oczek. W sobotę podopieczni Pepa Guardioli zmierzą się ze Stuttgartem.

Bayern Monachium – Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (0:0)
Robben 67′ – Howedes 72′

Bayern: Neuer – Boateng, Benatia, Alaba – Bernat, Xabi Alonso, Schweinsteiger, Weiser (Rode)– Robben, Muller (Lewandowski), Gotze (Dante).

Schalke: Giefer (Wellenreuther)– Howedes, Matip, Nastasić – Neustadter, Uchida, Sam (Sane), Meyer, Fuchs – Choupo-Moting, Boateng (Barnetta).