KMŚ: Pewny awans Realu do finału

21. zwycięstwo z rzędu Realu Madryt stało się faktem. Tym razem “Królewskim” uległo meksykańskie Cruz Azul. Real tym samym awansował do finału Klubowych Mistrzostw Świata, gdzie spotka się ze zwycięzcą meczu Auckland City – San Lorenzo.

Drużyna Carlo Ancelottiego ponownie wystąpiła w niemal podstawowym składzie. Zabrakło w składzie jedynie Luki Modricia i Jamesa Rodrigueza. Zastąpili ich Asier Illaramendi i Isco.  Już w pierwszej połowie Real zaaplikował rywalom dwie bramki za sprawą uderzenia głową Sergio Ramos i znakomitym strzałem Karim Benzema. Ważnym momentem była obrona rzutu karnego przez Ikera Casillasa po strzale Gerardo Torrado. W drugiej połowie rywali dobili Gareth Bale i Isco.

Real w finale zagra z wygranym meczu Auckland City – San Lorenzo, który rozpocznie się w środę o 20:30.

Skrót meczu:

Cruz Azul – Real Madryt 0:4 (0:2)
0:1 – Sergio Ramos 15′
0:2 – Benzema 36′
0:3 – Bale 50′
0:4 – Isco 72′

Cruz Azul: Corona – Flores, Rodriguez, Dominguez, Pinto – Bernardello, Torrado, Formica, Gimenez (65′ Fabian) – Rojas, Pavone (65′ Barrera).

Real Madryt: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos (65′ Varane), Marcelo – Kroos (73′ Khedira), Illarramendi, Isco (76′ Jese) – Bale, Benzema, Ronaldo.

Żółta kartka: Sergio Ramos (Real).

W 41. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Torrado (Cruz Azul) – Iker Casillas obronił.