Kibice Legii ukarani przez Komisję do Walki z Przemocą

W dniu wczorajszym miało miejsce zebranie Państwowej Komisji do Walki z Przemocą, Rasizmem, Ksenofobią i Nietolerancją w Sporcie. Podczas obrad poruszony został temat zachowania kibiców Legii Warszawa przed spotkaniem Ligi Mistrzów z Realem w Madrycie. Zgodnie osądzono, że fanów warszawskiego klubu należy ukarać za ich zachowanie.

Wspomniana Komisja postanowiła ukarać kibiców w taki oto sposób:

– Dwóch kibiców należących do grupy 500 kibiców Legii eskortowanych przez policję, biorących najbardziej czynny udział w aktach przemocy otrzymało grzywnę w wysokości 10 tysięcy euro i dwuletni zakaz uczestnictwa w wydarzeniach sportowych.

– Kibic Legii, który podczas pobytu na stadionie nie dostosował się do poleceń służb bezpieczeństwa i próbował zaatakować jednego z funkcjonariuszy kulą lekarską otrzymał grzywnę w wysokości 4 tysięcy euro i sześciomiesięczny zakaz uczestnictwa w wydarzeniach sportowych.

– Kibic drużyny gości, który w sektorze D na stadionie, po wymianie zdań z kibicem gospodarzy zachowywał się na tyle agresywnie, że konieczna była interwencja funkcjonariuszy otrzymał karę grzywny w wysokości 3,5 tysiąca euro i sześciomiesięczny zakaz uczestnictwa w wydarzeniach sportowych.

– Kibic gości, używający na stadionie przemocy i utrudniający funkcjonariuszom interwencję otrzymał grzywnę w wysokości 3,5 tysiąca euro i sześciomiesięczny zakaz uczestnictwa w wydarzeniach sportowych.

– Dwóch kibiców Legii, którzy poważnie obrażali funkcjonariuszy otrzymali grzywnę w wysokości 1 tysiąca euro i sześciomiesięczny zakaz uczestnictwa w wydarzeniach sportowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.