Karim Benzema: Chciałem swoją karierę zakończyć w Realu, ale w życiu pojawiają się inne szanse
Dzisiaj Karim Benzema oficjalnie pożegnał się z Realem Madryt na specjalnej uroczystości w ośrodku Valdebebas. W swoim przemówieniu poruszył kwestię rozstania z "Królewskimi".
Benzema grał na chwałę Realu Madryt z powodzeniem przez 14 lat. W trakcie tego okresu zdobył 25 trofeów i stał się jednym z najbardziej utytułowanych zawodników tego klubu. Według jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy na świecie, Fabrizio Romano, Francuz zostanie wkrótce ogłoszony nowym zawodnikiem saudyjskiego Al Ittihad.
- Nigdy nie zapomnę Realu Madryt, bo to niemożliwe. To najlepszy klub na świecie i w historii. Nie ma nic więcej. Dzisiaj to moment mojego odejścia i rozpoczęcie nowej historii. Jednak najważniejsze dla mnie jest to, co zrobiłem tu w Realu Madryt, co wygrałem. Jak powiedziałem, cieszyłem się jak dziecko. To jest najważniejsze - powiedział Benzema.
- Nie mam dla was za wielu słów, bo to trochę smutny dzień, gdyż opuszczam ten klub. To mnie rani, bo miałem marzenie związanie z podpisaniem umowy z Realem i chciałem swoją karierę zakończyć w Realu. W życiu jednak czasami pojawiają się inne szanse i robię to z całą moją rodzinę. Real Madryt też jednak zawsze będzie jak moja rodzina i zawsze będę oglądać mecze Realu - dodał Francuz.
🤍 Carlo Ancelotti suffering in Karim Benzema's farewell. pic.twitter.com/3qUWXaAdi7
— Madrid Xtra (@MadridXtra) June 6, 2023
Na uroczystości pożegnalnej został wyemitowany film przedstawiający wybrane momenty z kariery Benzemy. 35-latek wystąpił w 648 meczach w barwach "Królewskich". Zdobył w nich 354 bramki i zaliczył 165 ostatnich podań.
Karim Benzema really won it all at Real Madrid 🤯 pic.twitter.com/1fJMOnYOz5
— GOAL (@goal) June 6, 2023
Źródło: realmadryt.pl
-

AktualnościKanada - Bośnia i Hercegowina oceny zawodników. Kto zasłużył na pochwały? (12.06.2026)Nowacki / 13 czerwca 2026, 15:22
-


AktualnościHaiti - Szkocja sędzia spotkania. Kto poprowadzi mecz? (14.06.2026)Nowacki / 13 czerwca 2026, 15:13
-


AktualnościUSA - Paragwaj oceny dla piłkarzy po spotkaniu (13.06.2026)Nowacki / 13 czerwca 2026, 15:10
-


AktualnościPrzewidywane składy na mecz Brazylia - Maroko | 14.06.2026Nowacki / 13 czerwca 2026, 14:06
-

AktualnościKatar - Szwajcaria sędzia. Kto poprowadzi spotkanie? (13.06.2026)Nowacki / 13 czerwca 2026, 12:54
-

AktualnościKatar - Szwajcaria przewidywane jedenastki na mecz | 13.06.2026Nowacki / 13 czerwca 2026, 12:54




































