Kaka: Chciałbym również pójść tą drogą co Zidane

Dni w karierze piłkarskiej Kaki zbliżają się ku końcowi. Zawodnik Orlando City udzielił wywiadu brazylijskiemu dziennikowi Globoesporte, w którym poruszony został temat jego przyszłości po zawieszeniu obuwia piłkarskiego.

Brazylijczyk, były pomocnik m.in. Realu Madryt, wypowiedział się o obecnym szkoleniowcu Los Blancos, o bólu występującym po meczach, o piłkarskiej emeryturze, a także o trenerskiej przyszłości.

O Zidanie:
Pójście śladem Zidane’a byłoby dobrym pomysłem. Odszedł na emeryturę, wziął trochę wolnego od futbolu, odkrył to, co naprawdę chciał robić, studiował, pobierał kursy i zaczął pracę z zespołem młodzieżowym. Chciałbym również pójść tą drogą.

O bólu:
Za każdym razem, gdy kończę mecz, odczuwam duży ból, moje ciało zaczyna się pogarszać. Kiedy to się dzieje, gra nie sprawia ci tyle przyjemności i zaczyna się to odczuwać jako typową pracę.

O piłkarskiej emeryturze:
Jednego dnia gracz, drugiego trenujesz i tak ciągle. Mam teraz 35 lat, treningi zajmują mi więcej czasu, jest to inny rodzaj rytmu. To sprawia, że zaczynam myśleć, że zbliża się mój czas.

O trenowaniu w przyszłości:
W takiej sytuacji musisz martwić się o drużynę, to, co ją otacza, widzieć rzeczy z punktu widzenia fanów i całą masę innych rzeczy. Jeszcze nie jestem na to przygotowany, muszę zdobyć doświadczenie, jeśli chodzi o postrzeganie niektórych rzeczy z innej perspektywy.

Orlando City po 32 spotkaniach zajmuje 10 miejsce w Konferencji Wschodniej z dorobkiem 39 punktów, tyle samo co Philadelphia Union, New England Revolution oraz Montreal Impact. Natomiast Ricardo Kaka w obecnych rozgrywkach zdobył 6 bramek i czterokrotnie asystował przy trafieniach kolegów z zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi