Juventus zwycięża na Sycylii i pozostaje liderem

Lider włoskiej Serie A w ramach 6.kolejki podejmował na wyjeździe Palermo.  Stara Dama wygrała ten mecz skromnie ,bo tylko 1:0 , a jedynym trafieniem  było samobójcze trafienie Edoardo Goldanigi. W barwach gospodarzy z Sycylii cały mecz rozegrał Thiago Cionek.

Od początku spotkania goście z Turynu zdominowali mecz jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi golem. Nieskuteczni byli  napastnicy Starej Damy : Gonzalo Higuain i Mario Mandżukić co sprawiło, że w pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek.

Cztery minuty po przerwie na uderzenie z 25 metrów zdecydował się prawy obrońca Juventusu, Dani Alves i jego strzał odbił się po drodze od Edoardo Goldanigi co zmyliło Josipa Posavca  i Juventus mógł się cieszyć z prowadzenia w tym meczu.

Więcej bramek w tym spotkaniu nie oglądaliśmy  co sprawiło ,że Juventus mający w tym momencie 15 punktów utrzymał pozycję lidera i przy zwycięstwie Napoli 2:0 z Chievo ma dalej jeden punkt przewagi nad najgroźniejszym rywalem do mistrzowskiego tytułu.

Palermo – Juventus 0:1 (0:0)