Juventus Turyn może zostać wyrzucony z europejskich rozgrywek

juventus.com

Juventusowi Turyn grozi wykluczenie z europejskich rozgrywek, na co najmniej rok z powodu trwających problemów prawnych.

„La Repubblica” przekazuje, iż prokuratura ma poprosić o przedłużenie śledztwa. W centrum uwagi znajdują się tajne umowy płacowe klubu i zawyżanie wartości transferów zawodników w celu sfałszowania zysków kapitałowych.

Nowy dyrektor generalny Juventusu Maurizio Scanavino spotkał się już z prezesem FIGC – Gabriele Graviną. Jutro zaś odbędzie się zgromadzenie Lega Serie A, podczas którego poruszony zostanie temat nieprawidłowości finansowych. Przed kilkoma dniami, Stara Dama została ukarana odjęciem 15 punktów w tabeli i w związku z tym może zapomnieć o mistrzostwie kraju.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Komitet wykonawczy UEFA spotka się dziś po południu w swojej siedzibie w Nyonie w Szwajcarii. Organ piłkarski podejmie działania przeciwko Juventusowi dopiero po zakończeniu rozgrywek we Włoszech. Jeśli zarzuty się potwierdzą, Stara Dama może zostać wykluczona z europejskich rozgrywek przez UEFA na co najmniej rok.

Juventus zajmuje teraz dziesiąte miejsce, a po fascynującym remisie z Atalantą Bergamo (3:3), w niedzielę podejmie Monzę, która po Nowym Roku roku w lidze nie zaznała porażki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.