Juventus po dogrywce wyeliminował Milan

Juventus Turyn o bardzo zaciętym spotkania pokonał w Pucharze Włoch AC Milan po dogrywce 2:1. Bramkę w 95. minucie spotkania dającą zwycięstwo “Starej Damie” strzelił Mirko Vucinić.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście po bramce w 6. minucie niezawodnego El Shaaraway’ego. Jednak już w 12. minucie bramką na 1:1 odpowiedzieli piłkarze z Turynu, a strzelcem bramki był Sebastian Giovinco. Spotkanie było wyrównane, wiele ciekawych akcji zawodników obu zespołów nie przyniosło jednak decydującej bramki w regulaminowym czasie gry.

Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w pierwszej połowie dogrywki Mirko Vucinić, dając tym samym awans do półfinału pucharu Włoch drużynie “Starej Damy”.

Cieszę się, że moi piłkarze zapomnieli o ostatniej ligowej porażce i zagrali dziś dobry mecz – powiedział Antonio Conte, trener Juventusu.

Zobacz bramki:

O finał Juventus zagra z Lazio Rzym. W drugim meczu zmierzą się zwycięzcy konfrontacji Romy z Fiorentiną oraz Interu z Bologną.