Jürgen Klopp wyjaśnia, dlaczego jest zadowolony z wypożyczenia Arthura Melo

Szkoleniowiec Liverpoolu, Jürgen Klopp w trakcie piątkowej konferencji prasowej szczegółowo opisał wartości, jakie do klubu wniesie Arthur Melo.

26-latek został wypożyczony przez The Reds w ostatnim dniu okienka transferowego. Juventus zaakceptował ofertę, która wpłynęła do klubu za 22-krotnego reprezentanta Brazylii.

– Co on wniesie? To naprawdę dobry piłkarz – myślę, że wszyscy się z tym zgodzimy. Miał bardzo ekscytującą karierę, mimo iż wciąż jest młody. Jest w najlepszym piłkarskim wieku, albo to jeszcze przed nim. Wniesie odpowiedni rytm, który potrafi wyznaczyć, całkiem dobrze podaje, ma odpowiednią szybkość z piłką przy nodze. Tak jak już wspomniałem doskonale zmienia rytm, co jest dość ważne w ciasnych obszarach na boisku – Bardzo to lubię. Teraz wygląda to tak: Dlaczego możesz wypożyczyć takiego zawodnika? W Juventusie nie wyszło mu w stu procentach. Postrzegam to raczej jako pozytywny aspekt, ponieważ potencjał drzemiący w tym zawodniku nadal istnieje. Oczywiście gramy inaczej niż Juventus, więc wydaje nam się, że Arthur pasuje do naszej koncepcji. Dlatego jestem zadowolony z wypożyczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x