Julian Nagelsmann przymierzany do roli nowego trenera Manchesteru United

fot: thesun.co.uk

Według angielskich mediów, Julian Nagelsmann może zostać trenerem Manchesteru United. Niemiecki szkoleniowiec ma zastąpić Ole Gunnara Solskjaera, którego posada wisi na włosku.

Wiele wskazuje na to, że czas Solskjaera przy Old Trafford może dobiec końca jeszcze w tym miesiącu. Manchester United fatalnie spisuje się w rozgrywkach Premier League, zajmując aktualnie 12 miejsce w tabeli. Istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że ewentualna porażka z Liverpoolem (20 października) sprawi, że Norweg straci pracę.

“Daily Mail” informuje, że w klubie rozpoczęły się już poszukiwania nowego menadżera. Szefowie “Czerwonych Diabłów” są ponoć bardzo zainteresowani trenerem RB Lipsk – Julianem Nagelsmannem. Ten niespełna 32-letni szkoleniowiec jest najmłodszym trenerem w historii Bundesligi. Karierę trenerską rozpoczynał w Hoffenheim, gdzie radził sobie bardzo dobrze, osiągając wynik ponad stan (4. miejsce w Bundeslidze i awans do Ligi Mistrzów). Jego umiejętności szybko zostały docenione i poskutkowały zmianą klubu na RB Lipsk. Popularne “Byki” w obecnym sezonie zajmują 5. miejsce w tabeli Bundesligi ze stratą zaledwie dwóch punktów do pierwszego miejsca.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *