Julian Brandt kolejnym wzmocnieniem BVB

twitter.com/bvb

Dopiero co Borussia Dortmund ogłosiła transfery Thorgana Hazarda i Nico Schulza, a znamy już kolejne nazwisko, które wzmocni ekipę z Signal Iduna Park.

Julian Brandt już wcześniej zadecydował, że chce opuścić Bayer Leverkusen. Niemiec preferował pozostać w rodzimej Bundeslidze, mimo, że zainteresowanie nim wykazywały m.in Tottenham Hotspur oraz Liverpool FC. I ten fakt wykorzystała Borussia Dortmund. 23-latek podpisał z wicemistrzem Niemiec 5-letnią umowę. Według oświadczenia BVB transfer wymaga jeszcze porozumienia między klubami. Nowa drużyna Brandta prawdopodobnie zapłaci za Niemca 25 milionów euro – tyle wynosi klauzula odstępnego w kontrakcie zawodnika Bayeru.

Brandt w obecnym sezonie zanotował łącznie 42 spotkania w barwach Aptekarzy strzelając 9 bramek i dokładając do tego 17 asyst. 

Chociaż Julian Brandt już od jakiegoś czasu gra w Bundeslidze i ma duże doświadczenie zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, w wieku 23 lat wciąż jest młodym graczem z dużym potencjałem. Może grać na kilku pozycjach w ataku i wzmocni naszą grę swoją kreatywnością. – powiedział dyrektor sportowy BVB Michael Zorc.

Jeśli chodzi o Borussię Dortmund, mam bardzo dobre przeczucia. Chciałbym dalej się rozwijać, to jeden z głównych powodów moich przenosin. BVB było bardzo bliskie wygrania tytułu w ubiegłym sezonie. Jest więc miejsce na poprawę. Mam duże nadzieje z chłopakami, jestem bardzo zmotywowany i optymistycznie patrzę w przyszłość – nie tylko wtedy, gdy chodzi o mój rozwój jako jednostki, ale także rozwój całego zespołu. – dodał nowy nabytek wicemistrzów Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi