Josue: Nie podjąłem żadnej decyzji i nie wiem, co będzie

Fot. Mateusz Czarnecki

W najbliższych tygodniach ponownie można spodziewać się sporo spekulacji na temat przyszłości Josue.

Portugalski pomocnik ostatecznie po sezonie 2022/23 pozostał jeszcze przez rok w Legii Warszawa. Jednakże za kilka miesięcy ponownie wygasa 33-latka. I jak on sam tłumaczy – póki co nie może niczego zagwarantować.

– Na pewno nie podejmę decyzji sam. Będziemy o tym rozmawiać z moimi najbliższymi, czyli żoną i córką. Dziewczyny są tutaj szczęśliwe, ale na podjęcie decyzji przyjdzie czas. Pojawia się dużo zmiennych, jest jeszcze sporo czasu. Cieszę się, że tu jestem, ale nie wiem, co mam dzisiaj odpowiedzieć na to pytanie –  mówi Josue w wywiadzie dla “Piłki Nożnej”.

– Mógłbym powiedzieć, że zostanę na pewno na kolejny, rok, a coś się wydarzy i jednak nie podpiszę nowej umowy. Jakie miałbyś wtedy o mnie zdanie? Mówiłbyś, że jestem kłamcą i miałbyś do tego prawo, ponieważ okłamałbym cię. Nie podjąłem żadnej decyzji i nie wiem, co będzie. Jeśli ktoś mówi, że dzisiaj jestem bliżej albo dalej od przedłużenia kontraktu, to kłamie – dodaje.

Josue gra w Legii od lata 2021 roku. Szybko stał się jednym z liderów zespołu i jedną z największych gwiazd PKO Ekstraklasy. W tym sezonie zebrał już 36 występów we wszystkich rozgrywkach, a w nich zdobył osiem bramek i dorzucił trzy asysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.