Joe Hart trafi do Liverpoolu? A może jednak do Chelsea?

FC Torino

Przyszłość angielskiego golkipera Joe Harta jest nadal niejasna. Bramkarz został wypożyczony do Torino z Manchesteru City. Ma tam przebywać do 30 czerwca 2017 roku. A co będzie dalej – wróci na ławkę w ekipie “The Citizens”.

Okazuje się, że poczynania angielskiego “Number One” we Włoszech obserwuje Liverpool. Jurgen Klopp poparł swoich obecnych podopiecznych, Lorisa Kariusa i Simona Mignoleta, więc w zimowym okienku transferowym nie zmieni się nic na pozycji bramkarza, jednakże mówi się o letnim transferze na Anfield Road.

Po powrocie Anglika z wypożyczenia Manchester City będzie chciał prawdopodobnie go sprzedać. Pierwszym wyborem w bramce “The Reds” był do niedawna Mignolet, lecz został usadzony na ławkę, a w jego miejsce gra Karius, jednak interwencje z meczu przeciwko Bournemouth, a właściwie ich brak postawiły pod wątpliwość słuszność występów Niemca w pierwszym składzie. Pojawiły się pytania o to, czy klub z Anfield pozyska bramkarza, który przez dłuższy czas będzie pierwszym wyborem. Wszystko będzie zależeć od poczynań obecnych bramkarzy do końca sezonu.

Włodarze “The Reds” mają na celu jeszcze innego zawodnika. Chodzi o Jordana Pickforda z Sunderlandu, który uchodzi za jednego z najbardziej przyszłościowym angielskich bramkarzy.

Hart wie, że musi utrzymać status numeru 1 w klubie, aby nadal być pierwszym bramkarzem w reprezentacji Anglii.

Nieoczekiwanym rywalem Liverpoolu w walce o Harta jest Chelsea Londyn. Pojawiły się doniesienia, że Thibaut Courtois chce wrócić do Hiszpanii, a mianowicie do Madrytu. Grał już tam podczas 3-rocznego wypożyczenia w barwach Atletico, jednak teraz jego następnym klubem ma być rywal zza miedzy, czyli Real Madryt. Ostatnimi czasy bramkarz “Galacticos” nie prezentuje zbyt wyśmienitej formy, więc Real może sprawić, że doniesienia o transferze młodego Belga na Santiago Bernabeu mogą stać się faktem. Wicemistrz Hiszpanii jest zainteresowany bramkarzem lidera Premier League, a ewentualny transfer miałby dojść do skutku latem 2017 roku. Wyjściowa oferta “Królewskich” ma mieć wysokość 25 milionów euro.

W takiej sytuacji “The Blues” mogą pozostać bez pierwszego bramkarza i pozyskanie Joe Harta będzie wyjściem z kłopotu. Cena za Harta ma wynosić 10 milionów funtów.

Jednak sytuacja nie jest do końca pewna, bowiem Torino ma zamiar złożyć ofertę kupna Anglika z Manchesteru City o nie do końca wiadomo jak potoczy się ten temat. Jedno jest pewne, będzie ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *