Janusz Gol bliski nowego klubu

Gol

Janusz Gol / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Janusz Gol od kilku tygodni pozostaje wolnym zawodnikiem po tym, jak jego kontrakt z Cracovią został rozwiązany za porozumieniem stron. Usługami 34-latka zainteresowany jest 18-krotny mistrz Rumunii, Dinamo Bukareszt.

Janusz Gol w sierpniu 2018 r. został piłkarzem Cracovii. Swoim doświadczeniem i umiejętnościami piłkarskimi wywalczył miejsce w podstawowym składzie zespołu. Z czasem stał się gwiazdą drużyny, jak i całej ligi. Trener Cracovii, Michał Probierz obdarzył go nawet opaską kapitańską. „Krakowski sen” Gola zakończył się wraz z początkiem pandemii koronawirusa. Kluby znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej, dlatego zaczęły ciąć koszty. Jeden z pomysłów dotyczył zmniejszenia pobieranych uposażeń przez piłkarzy. W zespole Cracovii większość zawodników wyraziła zgodę na takie rozwiązanie, z wyjątkiem Janusza Gola. Ze względu na swoją niesubordynację 34-latek został odsunięty od pierwszego zespół. Z czasem klub doszedł do porozumienia z zawodnikiem w sprawie rozwiązania kontaktu za porozumieniem stron. Ostatnie tygodnie Gol spędził, trenując z trzecioligowymi rezerwami Legii Warszawa.

Wiele wskazuje na to, iż stan zawodowy 34-latka niedługo ulegnie zmianie. Jak poinformował dziennikarz TVP Sport, Mateusz Miga, doświadczony pomocnik w najbliższy czwartek ma polecieć do Rumunii, na specjalne zaproszenie Dinama Bukareszt. Gol ma zwiedzić miasto, stadion, ośrodki treningowe oraz porozmawiać z osobami decyzyjnymi w klubie. W sytuacji pozytywnych doświadczeń i wrażeń, przejdzie testy medyczne, po których podpisze kontrakt.

Jak Janusz Gol znalazł się w kręgu zainteresowań rumuńskiego klubu? Na jednym z meczów Cracovii, na trybunach obecny był wysłannik reprezentacji Rumunii obserwujący grę Cornela Rapy i Sergiu Hanki. Do kraju wrócił z notesem pełnym pozytywnych opinii pod adresem Janusza Gola. Dzisiaj ten człowiek pracuje w Dinamie. Działacze klubu są zachwyceni umiejętnościami Polaka, do takiego stopnia, iż nie przeszkadza im jego zaawansowany wiek.

Dinamo Bukareszt jest 18-krotnym mistrzem Rumunii. W minionym sezonie rumuńskiej ekstraklasy zespół zajął 13. miejsce w tabeli, oznaczające spadek z elity. Z powodu Covid-19 rozgrywki nie zostały dokończone w pierwotnym schemacie, przez co władze ligi postanowiły powiększyć ją do 16 zespołów.

Przypomnijmy, iż w Rumunii występuje były piłkarz „Pasów”, Grzegorz Sandomierski, reprezentujący barwy CFR Cluj.

Źródło: TVP Sport, własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x