Jamie Carragher podsumował starcie Manchesteru City z Liverpoolem: Tęskniliśmy za tym, prawda?

mirror,co.uk

Jamie Carragher na antenie “Sky Sports” stwierdził, że mecz pomiędzy Manchesterem City i Liverpoolem udowodnił wielkość piłki klubowej, która przewyższa rozgrywki reprezentacyjne.

Wczorajsze starcie Manchesteru City z Liverpoolem w Pucharze Ligi Angielskiej zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospodarzy. Podopieczni Pepa Guardioli objęli już prowadzenie w 10′. minucie za sprawą niezmiernie skutecznego Erlinga Haalanda. Liverpool odpowiedział po 10 minutach przepięknym strzałem Fabio Carvalho, który był osamotniony w polu karnym Ortegi.

W drugiej połowie tempo nie spadło. Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry, oglądaliśmy bramkę Mahreza. Defensywa “the Reds” była kompletnie pogubiona. Zawodnicy z Merseyside nie pozwolili nam długo czekać na reakcję z ich strony. Potrzebowali kilku podać, żeby przedostać się pod bramkę Ortegi. Rezerwowy Alex Oxlade-Chamberlain pięknym prostopadłym podaniem uruchomił Nuneza, który zabrał się z piłką mijając gracza City, dośrodkował do Salaha, który nie mógł spudłować. Ostateczny cios w 58′. minucie zadał Ake i to Manchester City przechodzi do kolejnej rundy Carabao Cup.

Podziwiam obie drużyny i obu szkoleniowców. To co tutaj oglądaliśmy, było absolutnie genialne. Żadna z drużyn nie odpuszczała. City było zdecydowanie lepszym zespołem, ale wielkie uznanie dla Liverpoolu za pozostanie w grze. Tęskniliśmy za tym, prawda? Futbol klubowy jest po prostu na innym poziomie niż futbol międzynarodowy, tam kraje jednoczą się – powiedział na antenie “Sky Sports”.

Poziom gry był fantastyczny, biorąc pod uwagę, że był to ich pierwszy mecz po przerwie. Pod koniec starcia widzieliśmy zmęczone ciała zawodników, ich organizmy zebrały żniwo – dokończył.

W ćwierćfinale Carabao Cup Southampton pojemnie Manchester City na własnym boisku. Spotkanie odbędzie się 10 stycznia.