Jacek Magiera po meczu z Wisłą Płock: Żyjemy, mamy tlen i szykujemy się do następnego spotkania

Magiera

Twitter Śląska Wrocław

– Zasłużone zwycięstwo Śląska. Żyjemy, mamy tlen i szykujemy się do następnego spotkania, które będzie najważniejsze – zapowiedział Jacek Magiera na pomeczowej konferencji prasowej.

Śląsk Wrocław musiał wygrać wczorajsze spotkanie z Wisłą Płock, aby zachować jakiekolwik szanse na utrzymanie. Porażka oznaczałaby pożegnanie z rozgrywkami w najwyższej klasie. “Wojskowi” stanęli na wysokości zadania i pokonali “Nafciarzy” 3:1. Bramki zdobyli Nahuel Leiva, John Yeboah i Dennis Jastrzembski.

Cieszę się, że zespół mógł w końcu sobie potańczyć i podejść z podniesioną głową do kibiców. Jutro kolejny trening dla osób, które dzisiaj grały, niektórzy zagrają w meczu rezerw, a od wtorku początek przygotowań misji „Miedź” – powiedział Jacek Magiera.

Drużyna z Wrocławia traci tylko dwa punkty do bezpiecznego miejsca i wciąż ma realne szanse na utrzymanie się w lidze. Podopieczni Magiery za tydzień zagrają ze zdegradowaną Miedzią Legnica.

Przed nami bardzo wymagający tydzień, aby przygotować drużynę do meczu z Miedzią. Musimy złapać serię zwycięstw, bez tego nie uda się utrzymać w Ekstraklasie – podkreślił szkoleniowiec Wojskowych.

Bardzo dobrze zagrali Łukasz Bejger i Daniel Gretarsson. Solidne i równe występy w ich wykonaniu od kiedy tu jestem. Również Petr Schwarz zagrał nieźle w drugiej połowie. Mogę też pochwalić Michała Rzuchowskiego, który wykonywał swoje zadania – dodał.

– Nie wiem jeszcze, czy Patrick Olsen i Konrad Poprawa zagrają w następnym meczu. Myślałem przez chwilę o Duńczyku w kontekście dzisiejszej kadry, ale odpuściłem. Na pewno jest nam potrzebny i wraca we wtorek do treningów. Co do Poprawy – również trudno mi powiedzieć – zakończył Magiera.

Źródło: slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.