Ivica Vrdoljak – klasyk pozostanie klasykiem, nieważne w jakiej sytuacji znalazł się rywal

– Od połowy lipca rozgrywaliśmy dwa mecze w tygodniu, teraz możemy pozwolić sobie na inny tryb pracy – podkreślił trener Legii Warszawa Henning Berg przed niedzielnym meczem z Wisła Kraków. W przedmeczowej konferencji wziął również udział Ivica Vrdoljak.

Kapitan warszawskiego zespołu twierdzi, że nowy trener Wisły będzie potrzebował czasu, żeby poukładać zespół, ale jednocześnie uważa, że ta zmiana może być dla nich pozytywem szokiem. Co więcej, rywalizacja w zespole najprawdopodobniej wzrośnie, ponieważ wszyscy zawodnicy będą chcieli się pokazać nowemu trenerowi. Vrdoljak wyraził żal, że Legia nie będzie już grała co 3 dni, ale pozwoli to na skupienie się na walce o mistrzostwo i Puchar Polski. W związku z mniejszą częstotliwością meczów, treningi w ostatnim tygodniu były mocniejsze. Wcześniej to były w większości treningi regeneracyjne i meczowe. Ivica żałuje, że Wisła nie jest już tak silna jak parę lat temu, ponieważ polskiej piłce potrzeba mocnych drużyn, by mogła się rozwijać. Bez względu na obecną wartość kadrową Wisły mecz z krakowską drużyną pozostanie klasykiem. Ważne jest, by wygrywać w takich meczach.

Trener Berg również znalazł dobre strony zaistniałej sytuacji i zwrócił uwagę na możliwość innego trybu pracy: od dłuższego czasu nie było okazji, aby przez cały tydzień przygotowywać się do meczu, mieliśmy czas popracować nad detalami. Wyraził również radość z powodu powrotu po kontuzjach wszystkich piłkarzy – od środy drużyna Legii trenowała w pełnym składzie, nie ma w kadrze żadnego zawodnika z kontuzją. Trener podziękował za ten fakt sztabowi medycznemu oraz zwrócił uwagę, że ta sytuacja świadczy o dobrym nastawieniu do pracy zawodników, którzy dbają o siebie i swoją dietę.

Mecz Legia – Wisła odbędzie się w Warszawie w niedzielę 15 marca o godzinie 20:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi